Delavnica adventnih venčkov

 

Delavnica adventnih venčkov

DELAVNICA ADVENTNIH VENČKOV Z adventnim časom v Katoliški Cerkvi začenjamo novo cerkveno leto in neposredno pripravo na božič. Znamenje zunanje priprave na božič je adventni venec. Tradicionalno se pri nas v cerkvah in po domovih pripravljajo adventni venci s štirimi svečami. Krog nas spominja na večnost, štiri sveče pa na štiri adventne nedelje pred božičem. Naraščanje luči simbolizira rast dobrega v življenju. V Dnevnem centru Ilirska Bistrica je v decembru potekala delavnica izdelovanja adventnih venčkov, na kateri so se nam pridružile zaposlene in uporabnice Stanovanjske skupine Podgrad. Na delavnici smo izdelovali adventne venčke iz naravnih materialov. Nekateri so pletli venčke iz smrekovih vejic, drugi so venčke ovili v mah. Vsak pa jih je nato po lastni želji okrasil z okraski, ki smo jih nabrali v naravi – storži, divji kostanj, šipek ter posušene pomaranče. Na venček pa smo poleg okraskov postavili tudi štiri nepogrešljive sveče. V sproščenem predprazničnem vzdušju in prijetnem druženju smo izdelali čudovite adventne venčke, ki nam bodo v času adventa pričarali toplino v naših prostorih.