TEKAŠKI POZDRAV JESENI NA KRASU

 

TEKAŠKI POZDRAV JESENI NA KRASU

Tekaški maraton, ki ga je letos ponovno organiziral Zavod za šport, turizem in prosti čas (ŠTIP) Sežana, predstavlja eno izmed najbolj odmevnih športnih prireditev na Krasu. Vsako leto se ga udeležijo številni športni navdušenci, običajno pa dogodek popestrijo razne stojnice in program za otroke. Na letošnji, precej topel 7. november, ko se je omenjena prireditev odvijala, ni bilo nič kaj drugače in Društvo Vezi se je imelo tudi tokrat možnost predstaviti v okviru stojnice z izdelki kreativnih delavnic dnevnih centrov. Kljub temu je bil letos naš program malce drugačen, saj smo vštric sodelovali še s socialnim podjetjem Brinjevka, katerega ustanovitelj je Društvo Vezi. Da bi še dodatno popestrili sobotno dogajanje, smo namreč skupaj zasnovali tudi ustvarjalno delavnico za otroke, ki so lahko z našo pomočjo na listu papirja z raznimi materiali oblikovali strašila ali pa izdelali masko v obliki zelenjave. Otroci so se tako pod prirejenim mini šotorom ter na sedalih iz slame zlahka prepustili svoji iskrivi ustvarjalnosti. Čeprav skušamo biti v okviru predstavitve na stojnicah vsakič znova drugačni in inovativni, ostaja poglaviten cilj udeležbe Društva Vezi na tovrstnih prireditvah predvsem promocija duševnega zdravja in osveščanje ljudi o pomenu le-tega v družbi.