Društvo »Vezi« na enodnevnem kopanju

 

 

Društvo »Vezi« na enodnevnem kopanju

Letošnje visoke poletne temperature so bile kot nalašč za kopanje v vročem morju in poležavanje na sončni plaži. Takšna štiri celodnevna morska vzdušja na plažah Debelega Rtiča in Izole, smo izkoristili tudi zaposleni in uporabniki Dnevnega centra in Stanovanjske skupine iz Ilirske Bistrice. Kljub zelo močnim sončnim žarkom smo lenarili in poležavali na plaži, največ časa pa smo prav zaradi vročine preživeli v morju, kjer smo se osvežili in ohladili. Veliko smo plavali, se potapljali in skakali s pomola. Skupaj smo preživeli enkratna in nepozabna štiri celodnevna kopanja na slovenski obali, kjer smo uživali, se smejali in zabavali brez skrbi in slabe volje, predvsem pa se medsebojno družili. Želja vseh nas je, da bi takšne poletne dneve čimvečkrat ponovili. Poletne počitnice in prosti dnevi ob morju, niso le zabavni in sproščujoči, temveč lahko pozitivno vplivajo tudi na naše zdravje. Morska voda je namreč naravno zdravilo, ki nam pomaga izboljšati naše počutje. Morda je prav v tem del skrivnosti užitkov ob morju, ko nas sonce in morska voda že v nekaj dneh prerodita, osvežita in okrepita.